Prečo zvoliť do interiéru koberec?

Deti na koberci ATCARPET

Zariaďujete byt a rozmýšľate nad kúpou koberca? Umelé, ale najmä prírodné koberce, majú oproti plávajúcej podlahe alebo dlažbe mnoho výhod.

Komfort a pohodlie pre vaše nohy

Koberce sú neoddeliteľnou súčasťou domova najmä pre tých, ktorým je chodenie po podlahe nepríjemné. Najmä ak chodíte doma bez papúč, prípadne aj bez ponožiek, určite oceníte mäkký koberec pred tvrdou a studenou podlahou. Veľmi vhodné sú koberce ako tlmiče zvuku do bytu, kde bývajú malé deti alebo psy. Naháňačky a dupot by v opačnom prípade mohli narušiť dobré vzťahy so susedmi pod vami. Koberec plní aj funkciu bezpečnosti najmä pri malých deťoch, ktoré sa učia chodiť. Pád na mäkký koberec je určité lepší ako na plávajúcu podlahu alebo dlažbu. Pre deti je tiež typické, že sa radi hrajú sediac alebo ležiac na zemi. Aj v tomto prípade je koberec výhodou.

Sisalový koberec v interéri ATCARPET
Správne zvolený kusový koberec dodá interéru punc luxusu a originality.

Z priemerného interiéru luxusné bývanie

Mnohé moderné koberce pôsobia luxusne a trendovo. Aj na pohľad obyčajná izba s priemerným nábytkom sa môže premeniť na štýlový interiér. Ak chcete, aby koberec vytvoril takýto dojem, oplatí sa investovať do kvalitných kobercov, akými sú koberce z prírodných materiálov. Pri prírodných kobercoch je už na prvý pohľad jasné, že nejde o lacnú ,,umelinu“. Či sa už rozhodnete pre sisalové koberce, koberce z morskej trávy, kokosové koberce alebo koberce z vlny, efekt exkluzivity je zaručený. A ako bonus budete mať čisté svedomie voči životnému prostrediu, pretože ide o ekologické koberce.

S kobercom pod nohami vám bude teplejšie

Okrem toho, že koberce perfektne tlmia hluk a zlepšujú akustické vlastnosti, zadržiavajú v interiéri teplo. Nejde len o teplotu v byte aj o teplo domova. Podlaha s kobercom vytvára aj na pohľad útulnejší a teplejší dojem. Výhodou kobercov je aj to, že ak k vám príde návšteva a nemáte pre ňu papuče, s kobercom sa nemusíte obávať, že by jej bola zima na nohy.

Deti na koberci ATCARPET
Deti koberce milujú pre ich jemnosť a hrejivosť. Na mäkkom vlnenom koberci sa hrá najlepšie.

Dizajn, s ktorým dotvoríte každý interiér

Koberec je dostupné riešenie, ako zmeniť dojem z miestnosti bez toho, že by ste museli prerábať interiér, alebo meniť nábytok. Stačí si vybrať z množstva farieb a tvarov, ale ak chcete skutočne niečo originálne, s čím sa budete môcť hrdo pochváliť každej návšteve, zvoľte koberec z kokosového vlákna, zo sisalu, z morskej trávy alebo veľmi kvalitné koberce z vlny.

Praktické kusové koberce

Kusový koberec môžete položiť na rôzne druhy podláh, či už ide o laminát, keramiku, kameň alebo liatu podlahu. Hodia sa do každej miestnosti v dome. Koberce v obývačke, spálni alebo v detskej izbe sú veľmi útulné, koberce vo vstupnej hale, na WC a v kúpeľni plnia hlavne praktickú funkciu. Koberec pri vchode zabráni, aby sa nečistoty z topánok dostali do bytu, v kúpeľni zas slúži ako prevencia proti pošmyknutiu. Nech sa ich už rozhodnete umiestniť kdekoľvek, určite nebudete ľutovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *